Jakie pamiątki przywieźć z Egiptu?

Egipt to kraj z którego warto przywieźć różne pamiątki. Turyści obowiązkowo kupują papirus a niektórzy fajkę wodną Koszt średniej wielkości fajki wodnej wynosi od 50 do 70 LE, a tytoń do tej fajki 3-4 LE. Egipcjanie mają też świetną kawę. Piją ją razem z kardamonem. Warto też przywieźć suszony hibiskus.
Turyści kupują chętnie piękne sandały wykonane zazwyczaj ze skórzanych rzemyczków Uzupełnieniem mogą być bajecznie kolorowe lub białe zwiewne sukienki, tuniki lub bluzeczki. Cenne są także oryginalne wyroby jubilerskie ze srebra i złota. Są one tańsze jak w Polsce i mają niepowtarzalne, starożytne wzornictwo Panie lubią kupować dla siebie i na prezenty perfumy w małych, ozdobnych, szklanych buteleczkach o przyjemnych zapachach.
W okolicach oaz np. Dachli produkują ręcznie misternie wyplatane kosze o różnej wielkości i kształtach. Wyroby te są cenione przez turystów z Polski i nie tylko. Często przy drogach sprzedawane są różne artykuły ceramiczne, piękne i bardzo tanie. Okoliczni mieszkańcy wypalają je w starych piecach które służą im od pokoleń. W Kairze a najlepiej w Luksorze
( są o wiele tańsze ) wykonywane są przepiękne naczynia z alabastru egipskiego. Kosztują od 25 LE.

Uwaga!

Z Egiptu nie wolno przywozić kawałków rafy koralowej, muszli, ceramiki zabytkowej, wyrobów wykonanych ze zwierząt chronionych i jak wiadomo narkotyków. Grożą za to poważne sankcje.

Zobacz także artykuły:

o tym jak wybierać i gdzie kupować papirus
o cenach w Egipcie
o tym jaką walutą płacić w Egipcie
o podstawowych egipskich słówkach
o jedzeniu w Egipcie

Więcej informacji o Egipcie w poniższych linkach:

Jedna odpowiedź na Jakie pamiątki przywieźć z Egiptu?