Rejs statkiem po Nilu

Bardzo popularne jest zwiedzanie świątyń i grobowców z pokładu statku płynąc po Nilu. Rejsy te odbywają się od października do połowy kwietnia. .
Mogą trwać od dwóch do siedmiu dni a nawet 2 tygodnie z licznymi, lądowymi przystankami na bliższe zwiedzanie mijanych obiektów. Najbardziej popularną trasą jest rejs z Luxoru do Asuanu. Cena noclegu i wyżywienia zależy od wielkości i klasy pokoju.
Pobyt na statku bywa niezwykły. Oprócz podziwianych obiektów historycznych z pewnej perspektywy, możemy obserwować tereny wiejskie, życie okolicznych mieszkańców na poziomie niezmienianym od lat. Pracują oni z użyciem prymitywnych narzędzi rolniczych typu drewniane pługi, a zwierzęciem pociągowym nadal jest osioł
Kontrast ten jest tym szczególniej widoczny z pokładu statku, gdzie siedząc pijemy mrożoną colę. Statki bywają bardzo luksusowe. Na swych pokładach mają baseny, jacuzzi. Wszystkie są klimatyzowane i mają telewizję i Internet. Swym pasażerom zapewniają różnorodną rozrywkę: taniec disco, pokazy tańca brzucha i wirującego derwisza, Menu pokładowe też jest bardzo urozmaicone, oferuje się pasażerom kuchnię międzynarodową i lokalną, dania ciepłe i zimne. Można swobodnie zażywać kąpieli gdyż woda jest porządnie filtrowana, natomiast do picia podawana jest woda butelkowana.
Doba na statkach hotelowych kształtuje się od 50 do 300 dolarów USD .Może wzrastać w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Oprócz statków hotelowych popularne są kilku godzinnne rejsy lokalnymi statkami, nie tak ekskluzywne, ale dostarczające wielu pozytywnych wrażeń.


Więcej informacji o Egipcie w poniższych linkach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *